Güneş çarpmasına karşı neler yapmalı?

Yayınlanma Zamanı : 02 Ağustos 2021 Saat: 16:30

Güneş çarpmasına karşı neler yapmalı?

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, artan sıcaklarla birlikte yaşanabilecek güneş çarpmasına karşı vatandaşları uyardı. Sıcak havanın neden olduğu güneş veya sıcak çarpmalarına karşı erken müdahalenin önemine dikkat çeken İl Müdürlüğü, güneş veya sıcak çarpması anında yapılması gerekenleri vurguladı.

Sıcak hava dalgası nedeniyle, özellikle 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmalarını tavsiye eden İl Müdürlüğü’nün uyarısı şöyle; “Güneş veya sıcak çarpması durumunda, Kişi hemen serin ve hava akımı olan yere alınmalı, Sıkı giysileri gevşetilmeli, Soğuk su veya soğutucularla(vantilatör, klima gibi) soğutulmaya çalışılmalı, Bilinci kapalıysa kesinlikle içmesi için sıvı verilmemesi, En yakın sağlık kuruluşuna götürülmeli” uyarısında bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"