Sıcaklar kavuracak!

Yayınlanma Zamanı : 01 Ağustos 2021 Saat: 10:00

Sıcaklar kavuracak!

Akdeniz Bölgesi’ni etkisi altına alan aşırı sıcaklar, Ağustos ayında rekor kıracak. 1 – 6 Ağustos tarihleri arasında Hatay için 2021 yaz mevsiminin en sıcak günlerinin yaşanması bekleniyor. 1 – 6 Ağustos 2021 tarihleri arasında ülke genelinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredecek olması nedeniyle Hatay’da 38 dereceye ulaşması beklenen en yüksek sıcaklığın nemle birlikte 50 derece hissedilmesi bekleniyor. Hatay’da bugün ve yarın sıcaklıkların en düşük ve en yüksek 25 – 40 derece, Salı ve Çarşamba günleri de 26 – 43 derece olması tahmin ediliyor.

Hafta boyunca aşırı sıcakların artarak devam etmesi beklendiğinden 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları ve sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği belirtildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"