Milli Mücadele ruhu yeniden canlandı!

Yayınlanma Zamanı : 31 Temmuz 2021 Saat: 23:22

Milli Mücadele ruhu yeniden canlandı!

Orman Genel Müdürlüğü’nün resmi hesabı üzerinden Kurtuluş Savaşı sırasında cepheye mühimmat taşıyan kadınlar ile orman yangınını söndürmek için fedakârca mücadele eden kadınların fotoğraflarının yer aldığı paylaşımı sosyal medyada rekor kırdı. Milli Mücadele yıllarında cepheden cepheye koşan nine hatunlar ile yeşil vatanı korumak için itfaiye ekiplerine yardım etmek için koşturan kahraman kadınlar için OSM, “Kurtuluş Savaşı’nda cepheye mermi taşıyan annelerimiz, bacılarımız, şimdi de Yeşil Vatan’ımız için ateşe koşuyorlar. Tarih, milletimizin birliğini ve beraberliğini unutmayacak” denildi.

Dikkat çeken paylaşım, vatandaşlar tarafından da “Efsaneler ölmez, sadece şekil değiştirir!”, “Fıtrat değişir sanma! Bu kan yine o kandır. Ruh aynı ruhtur”,  “Doğayı, insanı, geleceği kadınlar kurtaracak…! Gurur duydum…”, “Biri savaş, biri yangın… Kadınlar, kadınlarımız, emeklerinizden öperim”, “Kurtuluş Savaşı’nda kadın neyse şimdide o … Kıyafeti ,saçı başı makyajı diyeceğine birileri yüreğine bakacak yüreğine…” , “Devlette bir tane yangın söndürme uçağı yok; itfaiye hortumlarını çaresizce ama canla başla taşıyan kadınlar var, bölge halkı var, köylüler var…”  yorumlarıyla paylaşıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"