Mileyha Kuş Cenneti sahipsiz değil!

Yayınlanma Zamanı : 27 Temmuz 2021 Saat: 16:35

Mileyha Kuş Cenneti sahipsiz değil!

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, hendek kazılması ile gündeme gelen Samandağ’daki Mileyha Kuş Cenneti’nin korunması ve kurtarılması amacıyla en kısa zamanda sulak alan ilan edileceğini söyledi. 282 Kuş türünün görüldüğü Mileyha Sulak Alanı’nın talan edilmesine müsaade etmeyeceklerini ifade eden Milletvekili Yayman, yerel yönetime de gönderme yaparak, “Mileyha Sulak Alanı yerel yönetimin iş bilmezliğine bırakmayacağız” dedi.

Devletin tüm imkânlarını seferber ederek yürüttükleri çalışmalarla Mileyha’yı sulak alan haline getireceklerini ifade eden Yayman, “Bu eşsiz alan hepimizindir. Çevre ve doğa konusu siyasetin üstünde bir konudur. Burada Ankara’ya, Doğa Koruma ve Milli Parklara düşen görevler var. Aynı şekilde Samandağ Belediyesine ve Hatay Büyükşehir Belediyesine düşen görevler var. Devletimizin tüm imkânlarını seferber ederek yürüttüğümüz çalışmalarla Samandağ Mileyha bölgesini sulak alan haline getirip buranın sonsuza kadar korunmasını sağlayıp, çocuklarımıza en güzel mirası bırakacağız. Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tabiat katliamını durdurmak ve bölgenin sulak alan olması için girişimleri hemen başlattı. Burada yaşayan her kuş bir canlıdır ve bunu kutsal kabul ediyoruz. Mileyha sahipsiz değildir. Mileyha’ya bir kimsenin dahi moloz, hafriyat dökmesine, kaçak yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz. Mileyha Samandağlıların, kuşların, Hataylıların, tabiat severlerindir. Bunun altını ısrarla çizmek istiyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"