Dualarda buluşalım

Yayınlanma Zamanı : 26 Temmuz 2021 Saat: 9:00

Dualarda buluşalım

Aleviler için oldukça büyük önem taşıyan ve en büyük bayramları olarak nitelendirilen Gadir-i Hum Bayramı bugün büyük bir coşkuyla kutlanacak. Cehennem ateşinin dahi söndüğü, cennet ile rahmet kapılarının da ardına kadar açıldığı gün olarak kabul edilen Gadir Hum’da tüm insanlığı bir bütün olarak sevgi, hoşgörü, kardeşlik duygularıyla kucaklayan vatandaşlar, karşılıklı hoşgörü anlayışıyla ehlibeyt aşkını ve inancını bugüne, yarına taşıyacak.

Hz. Muhammed’in Veda Haccı dönüşü Hz. Ali’yi taltif ettiği gün olarak bilinen Gadir-i Hum Bayramı’nı sevgi, hoşgörü, kardeşlik duyguları ile kucaklayacak olan vatandaşlar, bu özel günü bol bol dua ederek, ibadete ayırırken, bayramın geleneğinden olan kazanlarla hriseler pişirip dağıtmanın yanında çoğu esnaf da bu günde kepenk kapatarak bayramın kültürel değerlerini ve geleneklerini yaşatacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"