Hatay’dan ‘Doğan’ ışık 82 yıldır bizi aydınlatıyor!

Yayınlanma Zamanı : 23 Temmuz 2021 Saat: 10:00

Hatay’dan ‘Doğan’ ışık 82 yıldır bizi aydınlatıyor!

Hatay Valisi Rahmi Doğan,  Cumhuriyetin siyasi ve diplomatik alanda elde ettiği en önemli başarılardan biri olan Hatay’ın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne katılışının 82. yıl dönümünü kutladı. Vali Doğan, tek başına bir devlet olmaktansa, Türkiye Cumhuriyeti’nin şanlı bir ili olmayı tercih eden Hataylıların tüm dünyaya örnek olan sevgi, hoşgörü ve kardeşlik ikliminden aldığı güç ve inançla daha aydınlık bir geleceği kararlılıkla inşa ettiğine değindi.

Hatay’ın ana vatana katılışının yıl dönümünü kutlayan Vali Doğan, “Kırk Asırlık Türk Yurdu Ecnebi Elinde Esir Kalamaz”  diyerek Hatay’ın Anavatana katılması hususunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün üstlendiği vazife alınan tarihi karar, Anavatan ile Hatay’ı bütünleştirmiş aziz milletimizin birlik ve beraberliğini her şeyin üstünde tuttuğunun göstergesi olmuştur. Vatanseverlik ve milletine duyduğu büyük bağlılık ile Hatay insanı da, tüm dünyaya örnek olan sevgi, hoşgörü ve kardeşlik ikliminden aldığı güç ve inançla daha müreffeh bir geleceği kararlılıkla inşa etmektedir. Bu vesileyle, yaşamının son günlerinde bile her zaman Hatay’ı düşünen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kuvâ-yi Milliye ruhu ile hareket eden Tayfur Sökmen ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor, tüm Hataylı hemşerilerimi içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"