Anne adaylarına önemli bir tavsiye

Yayınlanma Zamanı : 12 Temmuz 2021 Saat: 10:13

Anne adaylarına önemli bir tavsiye

İskenderun Gelişim Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Sinan Erdoğan, hem anne adayı hem de bebek için yüzmenin faydalı bir spor olduğunu ifade etti. Riskli gebelikler hariç, gebelikte en ideal sporlardan birinin yüzme olduğuna dikkat çeken Erdoğan, yüzmenin hamile kadının psikolojisini de rahatlatacağına vurgu yaptı.

Yüzmenin, hamileler için faydalarını anlatan Erdoğan, “Yüzme, hamilelik döneminde; hem anne açısından, hem de bebek açısından oldukça faydalı bir spordur. Anne adayı, yüzerek bebeğinin ağırlığını omurgasında da az hisseder. Bu da sırt ağrılarının azalmasını sağlar. Hamilelik süresince kilo alımını dengelemek için, iyi bir egzersizdir. Uyku kalitesini düzeltir. Yüzme, hamile kadının psikolojisini rahatlamış hissetmesi açısından da oldukça faydalıdır. Çünkü suyun üzerinde bebeğiyle birlikte ilerlediğini hisseden kadın bu durumdan hoşlanır ve bu da kendini arınmış hissetmesini beraberinde getirir. Fakat anne adayı yüzmeyi iyi bilmeli ve suyun temiz olduğundan emin olmalıdır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"