AB Heyeti Hatay’da

Yayınlanma Zamanı : 08 Temmuz 2021 Saat: 17:24

AB Heyeti Hatay’da

Sınır ötesi insani yardım operasyonlarını yerinde incelemek amacıyla Hatay’a gelen Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Kriz Yönetiminden Sorumlu Üyesi Janez Lenarcic, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve beraberindeki heyet, Vali Rahmi Doğan’ı makamında kabul etti.

Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette misafirleriyle bir süre sohbet eden Vali Doğan, AB Komiseri Lenarcic’i kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış farklı kültürlerin barış içinde bir arada yaşadığı, kardeşlik ve hoşgörü merkezi olan Hatay’da misafir etmekten memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

AB Komisyonu Kriz Yönetiminden sorumlu üyesi Janez Lenarcic ise tarih ve kültür açısından çok önemli bir şehir olan Hatay’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek  yoğun programları içerisinde kendilerine zaman ayırdığı için Vali Doğan’ a teşekkür etti.

Reyhanlı Birlesmis Milletler (BM) Yârdim Yükleme Merkezi ziyaretinin ardından, Cilvegözü Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulunan Kriz Yönetiminden Sorumlu Avrupa Birliği Komiseri Janez Lenarcic, burada Cilvegözü Mülki İdare Amiri Vali Yardımcısı Salih Altun’dan bilgiler aldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"