Orhanlı RES için bir ay süre!

Yayınlanma Zamanı : 03 Temmuz 2021 Saat: 16:48

Orhanlı RES için bir ay süre!

Belen Çerçikaya mevkiinde Orhanlı Rüzgar Enerji Santrali(RES) yapılması amacıyla hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı bir ay süreyle askıya çıktı.

EPDK’nın oluru ile gerçekleştirilen tadil sonrası tesis edilecek toplam kurulu gücü 12MWm/9 MWe olan 3 adet tribünden 2 adet türbin ve türbin alanını içeren(T1 VE T2 nolu türbinler) içeren 8 MWm/6MWe  kurulu gücündeki Orhanlı Rüzgar Enerji Santrali yapılması amacıyla hazırlanan iki plan Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin ilgili hükümlerince Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca onaylandı. Onaylanan planlar ve açıklama raporları 1 ay süreyle Hatay Valiliği Çevre ve Şehircilik  İl Müdürlüğü ilan panosunda askıya çıkarıldı.

Türbin teknolojisine bağlı olarak, sahada kullanılacak türbin tipi değişikliği ile toplam kurulu gücü 12 MWm/ 9 MWe olan santralin yıllık yaklaşık 31.500.000 kWh enerji üretmesi öngörülüyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"