Akdeniz Caddesi hafta içi de kapatıldı

Yayınlanma Zamanı : 02 Temmuz 2021 Saat: 16:11

Akdeniz Caddesi hafta içi de kapatıldı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Haziran ayı toplantısında Arsuz ile ilgili önemli kararlar alındı.

HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık başkanlığında yapılan ve 27 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda Arsuz Uluçınar Mahallesi Akdeniz Caddesi, ilçeye gelen yerli ve yabancı turistlerin keyifli vakit geçirmesi ve esnafa katkı sağlaması amacıyla pazartesi, salı, çarşamba, perşembe günleri 18.00 ile 24.00 saatleri arasında ve cuma 18.00’den pazar 24.00’e kadar araç trafiğine kapatıldı.

Alınan bu karara göre bölgede faaliyet gösteren S.S. 56 No.lu Öz Arsuz, S.S. 113 No.lu Konacık-Işıklı, S.S. 164 No.lu Haymaseki, S.S. 167 No.lu Öz Haymaseki ve S.S. 189 No.lu Hüyük kooperatiflerine bağlı toplu taşıma araçlarının alternatif güzergâhları kullanılması kararlaştırıldı.

Toplantıda ayrıca, ilçe merkezlerindeki cadde ve sokaklarda trafik güvenliğinin sağlanması, kazaların önlenmesi ve yayaların can güvenliğinin sağlanması amacıyla at arabalarının trafiğe katılması engellendi.

Toplantıda ayrıca; Ulaştırma ve Altyapı, Çevre ve Şehircilik ile İçişleri bakanlıklarının çıkardığı yönetmeliklere göre paylaşımlı elektrikli skuter’ın (e-skuter) Hatay’da uygulanabilir olması ile ilgili karar alındı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"