Kronik Yara Bakım Birimi hizmete girdi

Yayınlanma Zamanı : 29 Haziran 2021 Saat: 11:39

Kronik Yara Bakım Birimi hizmete girdi

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, basit pansumanlarla iyileşemeyen yaraların tedavisi için Kronik Yara Bakım Birimi hizmet vermeye başladı. Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Levent Gönlüşen sorumluluğunda hizmet verecek olan Kronik Yara Bakım Biriminde kronik yarası olan hastaların tedavileri multidisipliner bir yaklaşım ile değerlendirilecek olup, konusunda uzman hekimler ve tıbbi personeliyle gerçekleştirilecek.

Kronik Yara Nedir?

Geç ya da güç iyileşen veya hiç iyileşmeyen yaralara kronik yara denir. Akut yaralardan farklı olarak kronik yaraların kendine özel ortamı bulunur. İskemi, hipoksi ya da enfeksiyon kronik yara ortamının başlıca özelliklerindendir. Bir yara üç ay gibi bir süre içerisinde iyileşmiyorsa kronik yara olarak adlandırılabilir. Kronik yara kapsamında diyabetik ayak yaraları, bası yaraları, venöz ülserler, iskemik ülserler, çeşitli vaskülitlere bağlı yaralar bulunur.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"