Reyhanlı Küçük Sanayi Sitesi’nde çalışmalar başladı

Yayınlanma Zamanı : 22 Haziran 2021 Saat: 12:00

Reyhanlı Küçük Sanayi Sitesi’nde çalışmalar başladı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), ‘Reyhanlı Küçük Sanayi Sitesi Kanalizasyon, İçme Suyu ve Paket Atıksu Arıtma Tesisi’ inşaatında çalışmalara başladı.

İçme suyunu sağlıklı şekilde iletmek ve atık suları arıtmak üzere yaşam alanlarından tahliye etmek için Reyhanlı Küçük Sanayi Sitesi’nde kanalizasyon, içme suyu ve paket atıksu arıtma tesisi çalışmalarında ilk adımın atıldığını aktaran HATSU, maliyeti 3.559.000 TL olan proje kapsamında 13.480 metre altyapı çalışmasının yapılacağını aktardı.

Atık su tahliyesinin sistemli şekilde sağlanması adına hat çalışmalarının sanayi sitesinde sürdüğünü aktaran HATSU, farklı ebatlarda 5930 metre atık su hattı ve 7550 metre içme suyu şebekesi çalışması yapılacağını açıkladı.

Yapılacak olan paket arıtma tesisi ile günde 553 m3 atık su arıtılacağını belirten HATSU, ihalesi onaylanan Reyhanlı İçme Suyu Şebeke İnşaatı’nda da yakın zamanda çalışmalara başlayacaklarına dikkat çekti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"