Barış elçisi Bekir Altan!

Yayınlanma Zamanı : 22 Haziran 2021 Saat: 10:52

Barış elçisi Bekir Altan!

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, husumetli iki aileyi barıştırarak, aile fertlerini ’Barış Yemeği’nde buluşturdu. Başkan Altan’ın ev sahipliğinde Şanlıurfalı Laçin ve Diyarbakırlı Kaya aileleri için verilen yemeğe Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, Diyarbakır ve Şanlıurfa’dan vatandaşlar katıldı.

Kan davasının yüzyılların toplumsal hastalığı olduğunu ifade eden Başkan Altan, “Bunun anlamı, insanların adaleti kendi elleriyle gerçekleştirme arzusu ve intikam alarak onur kurtarma anlayışına dayanan zincirleme olarak cinayet işlenmesidir. İslam dini cahiliye adeti olan kan davasını ortadan kaldırmış, insan haklarının dokunulmaz bir özgürlüğe sahip olduğunu ilan etmiştir. Öldürmek; yeryüzünü fesada uğratmak ve insan neslini yok etmek olduğu için İslam’da haram kılınmıştır. Affetme seçeneği, toplumsal barışı güçlendirmek içindir. Zira böyle bir davranış, üstün bir erdemin ifadesidir. Affetme ve bağışlama yetkisi Yüce Rabbimizin sıfatı, Sevgili Peygamberimizin de güzel ahlakındandır.  Bizler de kan davalarının ortadan kalmasını, cinayetlerin durmasını, akan kanın durmasını istiyoruz. Çocuklar yetim kalmasın artık. Kadınlar dul kalmasın, gözleri yaşlı anneler olmasın istiyoruz. Bu süreçte emeği geçen Diyarbakır’dan, Şanlıurfa’dan gelen emek harcayan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah gayretlerinizi en makbul ibadetlerden kabul etsin. Kaya ailesine bir kez daha taziye dileklerimi yeniliyorum. Bu olayların tekrarlanmaması için dua ediyor, üzerimize düşen her türlü fedakârlığı yapacağımızı da sizlerle paylaşıyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"