Fuat Tosyalı kahramanı için yazdı

Yayınlanma Zamanı : 20 Haziran 2021 Saat: 14:25

Fuat Tosyalı kahramanı için yazdı

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Dünya Gazetesi’nin yayınladığı “İz Bırakan 30 Baba” kitabında, Rahmetli babası Hacı Şerif Tosyalı için yazdı.

Bugünü babası Hacı Şerif Tosyalı’nın attığı sağlam temellere borçlu olduğunu anlatan Tosyalı’nın babasına özlemini anlatan duygu dolu satırları şöyle, “Bugün başarılarımızın temelinde yer alan çok çalışmanın, bir erdem olduğunu; henüz 6 yaşımdayken babam, elimden tutup beni İskenderun’daki o küçücük soba borusu üretimi yaptığımız dükkâna götürmeseydi öğrenemezdim. Sabahın bereketini o olmasaydı belki de hiçbir zaman bilemezdim.  

Babamla bizimkisi öyle bir yol arkadaşlığıydı ki; birbirimize vedamız bile bu yolculuğa yakışır duygu ve samimiyette oldu. Onunla konuşa konuşa, sohbet ederek, helalleşip aramızdan ayrıldı. Aradan 11 yıl geçti ve ben onu hala çok özlüyorum. Bugün dünyanın sayılı demir çelik şirketlerinden biri olduysak; bunu onun attığı sağlam temellere borçluyuz. Kendisini her zaman rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Bu vesileyle aramızdan ayrılan tüm babaları rahmetle anıyor, bütün babaların Babalar Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"