“Toprak Ana’yı koruyamıyoruz!”

Yayınlanma Zamanı : 17 Haziran 2021 Saat: 12:23

“Toprak Ana’yı koruyamıyoruz!”

MMK Metalurji, 17 Haziran Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü’nde çölleşme tehlikesine dikkat çekerek, sürdürülebilir bir yaşam için toprağın önemine dikkat çekti. Doğaya ve çevreye saygılı üretim anlayışını çevre dostu teknoloji ve yeşil enerji üreterek ortaya koyan MMK, sadece Türkiye’de, her yıl Kıbrıs adası büyüklüğünde toprağın kullanılamaz hâle geldiğine vurgu yaptı.

Yılda 6 milyon hektar toprağı kaybediyoruz!

Gelecek nesillere bereketli topraklar ve yemyeşil bir dünya bırakmak için herkesi ‘Toprak çöl olmasın’ diyerek harekete geçmeye davet eden MMK’nın anlamlı mesajı şöyle, “Bugün Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü. İklim değişiklikleri, su kaynaklarının bilinçsiz tüketimi, toprağın yanlış kullanımı, endüstriyel atıkların doğaya bırakılması ve sera gazı salınımı gibi nedenlerden dolayı, dünyada her yıl 6 milyon hektar toprağı kaybediyoruz. Sadece Türkiye’de, her yıl Kıbrıs adası büyüklüğünde toprak kullanılamaz hâle geliyor… Toprağımızı korumak ve geleceğimizi çölleştirmemek için bilinçlenelim, harekete geçelim!”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"