Bu tesis Hatay’ın sahillerinin kaderini değiştirecek!

Yayınlanma Zamanı : 11 Haziran 2021 Saat: 17:09

Bu tesis Hatay’ın sahillerinin kaderini değiştirecek!

Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın ilimize kazandırdığı en güzel eserlerden biri olan Arsuz Madenli Yat Limanı ve Su Sporları Merkezi’nin tanıtımı törenle yapıldı.

İki yüzer beton iskele ve 106 yatın demir atabileceği liman ile uluslararası yelken yarışlarına ev sahipliği yapması planlanan muhteşem tesisin çeşitli aktivitelerle tanıtıldığı törene Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Suzan Şahin, belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Tanıtım sonrası, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Vali Rahmi Doğan ve protokol, su sporcuları tarafından düzenlenen aktiviteleri izledikten sonra, Yat Limanı ve Su Sporları Merkezindeki alanlarda incelemelerde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, merkezin Hatay’ın sahillerinin kaderini değiştirecek bir yatırım olduğunu belirterek, “Turizm anlamında bölgeye renk katacak yatırım oldu. Biliyorsunuz Arsuz sahilleri ve güzellikleriyle bilinen bir yer ama turizmi çeşitlendirmek, aktiviteleri çoğaltmak anlamında bölge için çok kıymetli bir yatırım. 106 teknelik yat limanına şu ana kadar 76 tekne bağlamış durumda. Bölgede İskenderun köklü yatçılık faaliyetiyle bilinir. Onların ve bölge halkının desteğiyle etkin bir turizm merkezi olduğunu biliyoruz. Burası aktif olarak kullanılacak ve çok talep görecektir. Bence Hatay sahillerinin kaderini değiştirecek bir yatırım olmuş. Buradaki gençlerimiz için de çok doğru, zamanlarını çok iyi şekilde geçirebilecekleri bir tesis olmuş. Ben bölgedeki turizm talebini de olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum” dedi.

Hatay Deniz Otobüsü ile Hatay’ın önemli bağlantılar yapacağına inandığını da sözlerine ekleyen Yavuz, “Valiliğimiz yan taraftaki iskeleyi belediyemize tahsis etmiş durumda. Belediyemizin birtakım girişimleri var. Sanıyorum Orta Doğu şehirlerinden ve aynı zamanda KKTC’den de tekne ve feribotla gidilmesi tabii ki inanılmaz bir kapasite artışı sağlayacak. Her anlamda etkileşimi artıracak ve Hatay’a çok büyük değer katacaktır. Hatay farklı şehirlerle farklı rotayla bağlanmış olacaktır” dedi.

Yavuz’un inceleme ve açıklamalarının ardından, merkezdeki sporcular kano ve tekne yarışı yaptı. Dereceye girenlere kupa ve çeşitli hediyeler verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"