Mesleki Eğitim Merkezi Projesi adım adım ilerliyor!

Yayınlanma Zamanı : 08 Haziran 2021 Saat: 14:57

Mesleki Eğitim Merkezi Projesi adım adım ilerliyor!

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) yerleşkesinde yapımı devam etmekte olan Mesleki Eğitim Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

Vali Doğan, inşaat incelemesinin ardından İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci’yi ziyaret ederek kurum temsilcilerinden inşaat çalışmaları ve merkez ile ilgili brifing aldı.

Hatay Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı, İskenderun Teknik Üniversitesi, İskenderun Ticaret Sanayi Odası ve Organize Sanayi Bölgesi işbirliğinde kurulacak olan Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) destekli Cazibe Merkezleri Destekleme Programı (CMDP)  projesi olan YİKOB Mesleki Eğitim Merkezi Projesi’ne ilişkin konuların görüşüldüğü İSTE Rektörü Tolga Depci ev sahipliğindeki toplantıya Vali Doğan’ın yanısıra Vali Yardımcısı Yusuf İzci, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun OSB Başkanı Ayhan Tosyalı ve DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız katıldı.

İSTE Rektörü Depci, toplantıda projeye ilişkin gelişmelerle ilgili bilgiler aktarırken, İSTE’nin eğitim ve atölyeler için eğitim planı ve organizasyonu ile tüm eğitim sürecinin yönetim ve sertifikalandırılması konularında destek olup görev alacağı projede sanayinin nitelikli işgücüne ulaşması ve işgücünün profesyonel gelişimlerini desteklemek için eğitim ve sertifika programlarının düzenleneceğini ifade etti.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, projenin paydaşı olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Bölgenin ve ülkemizin kalkınması için İSTE olarak her türlü katkıyı sağlamaya devam edeceğiz. Süreci yakından takip eden Sayın Valimiz Rahmi Doğan’a ilgisi ve ziyareti için teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Doğan, kendisine gösterilen misafirperverlik ve proje çalışmaları için İSTE Rektörü Depci’ye teşekkür ederken Rektör Depci, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"