Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi yeni yerinde

Yayınlanma Zamanı : 05 Haziran 2021 Saat: 10:07

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi yeni yerinde

Kaynakların etkin kullanımı hususunda azami özen gösteren İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi merkez yerleşkede yeni yerinde faaliyete başlayacak. Daha önce yemekhane olarak hizmet veren ve bir süredir atıl olan alanın Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürüldüğü yeni kullanım alan törenle kullanıma açıldı. Açılışa İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İSTE Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Meltem Eken, Prof. Dr. Mustafa Yüksek, Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, İSTE Senato Üyeleri ve Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi personelinin katıldı.

İSTE’deki değişime dikkat çeken Rektör Yardımcısı ve Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu “Çok az bir maliyetle alanın faaliyete geçirilmesinde büyük özveri gösteren Rektörümüz Prof. Dr. Tolga Depci’ye teşekkür ediyorum. Sayın Rektörümüz gençliği, dinamikliği ve enerjisiyle tüm süreçlerin hızlıca çözülmesinde etkin bir rol oynuyor. Beş bölümden dördünde öğrenci kabul eden fakültemiz ülke geleceği için olanaklar sağlayan bir fakülte. Tüm personelimize bu zamana kadar ki emekleri için teşekkür ediyorum, emek vermeye devam edeceklerinden de eminim. Hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz” dedi.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ise binanın hizmete girmesinde emeği olan herkese teşekkür ederek, “Uzun zamandır planladığımız projemizi hayata geçirmek sonunda kısmet oldu. Amacımız yeni binalar inşa etmek değil mevcut binalarımızdan maksimum düzeyde faydalanmak, bu binalarda ölü alan bırakmamaktır. Kaynakların etkin kullanımı bunu gerektirir. Yeni alan üniversitemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Rektör Depci, ayrıca geçtiğimiz günlerde İSTE’nin İnsansız Hava Aracı Eğitim Kuruluşu Yetki Belgesinin alınmasında emeği geçen Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesine, İskenderun Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne ve İSTE Sürekli Eğitim Merkezine yetki belgesinin birer nüshasını takdim etti. Açılış töreni kurdele kesimi ve kokteyl ile devam etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"