Atıl topraklar Goji Berry İle canlanacak!

Yayınlanma Zamanı : 04 Haziran 2021 Saat: 15:12

Atıl topraklar Goji Berry İle canlanacak!

Hatay İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi koordinatörlüğünde hazırlanan “Atıl Toprak Kalmasın; Goji Berry İle Canlansın” adlı proje kapsamında  5 ilçede 17 çiftçiye 6600 adet Goji Berry (Kurt Üzümü) fidan dağıtımı gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü’nün 2021 Yılı Tarımsal Üretimin Artırılması Projeleri doğrultusunda hazırlanan projede Defne, Antakya, Altınözü, Belen ve Yayladağı

Defne ilçesinde düzenlenen fidan dağıtım törenine katılan İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, projenin uygun iklim özelliklerine sahip ilçelerde 15 çiftçiye 1 dekardan az 5 dekardan fazla olmamak üzere toplamda 30 dekarlık alanda bahçe tesisi hedeflendiğini, ancak çiftçi taleplerinin fazla olması ve daha fazla alanda yetiştiriciliğin artması için 17 çiftçiye 30 dekar alanda toplamda 6600 Goji Berry (Kurt Üzümü) fidanı dağıtıldığını söyledi.

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi koordinatörlüğünde hazırlanan 2021 Tarımsal Üretimin Artırılması Projeleri kapsamında Hatay İl Müdürlüğü’nde görevli proje koordinatörleri Ziraat Mühendisi Arzu Kurt ve Ziraat Yük. Mühendisi Haluk Sert de, projenin özellikle tarımsal üretime elverişli olmayan atıl durumdaki arazilerin tarıma kazandırılarak ekonomik olarak değerlendirilmesini hedeflediklerini ifade etti.

Yıllık bakım ve hasat işlemleri dışında fazlaca ek girdi istemeyen kurt üzümü yetiştiriciliğinin kırsalda toprağı bulunduğu halde kullanma pratiğini geliştiremeyenleri toprakları ile tekrar buluşturacağını ifade eden proje koordinatörleri, kurt üzümü bahçelerinden elde edilecek doğal besin kaynaklarının sofraya ulaşıncaya kadar geçen süreçte çiftçilere gerekli desteği vereceklerini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"