‘Üreten altıneller’ bu kooperatifte birleşti!

Yayınlanma Zamanı : 02 Haziran 2021 Saat: 12:06

‘Üreten altıneller’ bu kooperatifte birleşti!

TOBB Hatay Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen Başkanlığında kurulan İskenderun S.S. Üreten Altıneller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi yönetimi Kaymakam İskender Yönden’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Kaymakam Yönden’e Kooperatif ile ilgili ilgili bilgiler veren S.S. Üreten Altıneller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Yeşim Ugutmen,  kooperatiflerinin gücünü üretimi emekle birleştiren kadınlardan aldığını ifade etti.

İskenderun’un ilk kadın kooperatifi olduklarını belirten Uğutmen, “Özenle yaptığımız ürünleri halkla buluşturmak için ekip ruhu ile hareket ediyoruz. Hatay’ın yöresel kültürünü bölgemize, ülkemizin dört bir yanına yaymak istiyoruz. Burada amacımız kadın istihdamını arttırmak ve üreten eller olarak ekonomiye katma değer sağlamak istiyoruz” dedi.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, TOBB Hatay Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen Başkanlığında kurulan S.S. Üreten Altıneller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi yönetimine başarılar diledi.

Ziyaretin sonunda Yeşim Uğutmen, Kaymakam İskender Yönden’e kooperatifteki kadınların el emeği ürünlerinden oluşan hediye takdim etti.

Ziyarette, kooperatifin amacı ve projeler ile ilgili karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

TOBB Hatay Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen Başkanlığında kurulan S.S. Üreten Altıneller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetimi Şu isimlerden oluştu: Yeşim Ugutmen, Nurten Polat, Pakize Ulutaş Kurtul, Kadriye Sipahioğlu, Fatma Alçıkaya, Şevkat Şenöz,Tuğba Büyü.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"