Gözlerinizi koruyun!

Yayınlanma Zamanı : 01 Haziran 2021 Saat: 10:31

Gözlerinizi koruyun!

İskenderun Palmiye Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Necmettin Mirioğlu, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte artan göz rahatsızlıkları ile ilgili uyarılarda bulundu. Özellikle bu dönemde denize ve havuza girilecek olması nedeniyle ortaya çıkabilecek hastalıklardan, göz yaralanmalarından ve ultraviyole ışınlarından gözü korumak gerektiğini vurgulayan Mirioğlu, güneş gözlüğü kullanımı içinde tavsiyelerde bulundu.

Gözlerde sulanmanın yaz mevsiminde sıkça karşılaşılan bir rahatsızlık olduğunu ifade eden Op. Dr. Necmettin Mirioğlu, “Yaz aylarında polenlerin artmasıyla, gözlerde; sulanma, kaşıntı, batma gibi şikâyetlerde kendini göstermeye başlar. Bu süreçte polenlerden uzak durmak, alerjiyi hafifletecektir. Herhangi bir şikâyet görülmesi halinde mutlaka hekime başvurmak gerekmektedir. Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak, göz sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle, kaliteli güneş gözlüğü kullanımı sağlık açısından önemlidir. Güneş gözlüğü alırken; ışığı azaltacak koyulukta ve gözü kapatacak büyüklükte olması önemlidir. Güneş gözlüğünün ultraviyole (UV) filtre özellikli olmasına dikkat edilmelidir. Yüksek ışık koruması özelliğine sahip olan polarize camlı gözlük tercih etmek önemlidir. Ayrıca numaralı gözlük kullananlar, güneş gözlüğü almadan önce mutlaka göz doktorlarına danışmalıdır. Güneş gözlüğü alırken de; markası ve etiketi olan, UV filtre düzeyi yazılmış gözlükler tercih edilmelidir. Güneş gözlüğü, 3 yaşından itibaren çocukların kullanımı önem arz etmektedir” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"