Unutulan tesis için çok geç!

Yayınlanma Zamanı : 11 Mayıs 2021 Saat: 10:00

Unutulan tesis için çok geç!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur’un gündeme getirdiği Arsuz’da çürümeye terk edilen İskenderun Pirinçlik Eğitim ve Karantina Tesisi ile ilgili açıklamada bulundu. 20 yıl önce Sağlık Bakanlığı tarafından salgın hastalıklar için ihtiyaç duyulan ‘Karantina merkezi’ olarak 49 bin metrekarelik alana inşaa edilen merkezin pandemi sürecindeki önemine dikkat çeken Başkan Savaş, hükümetin bu binayı bunca yıldır harabeye dönmesi yerine farklı alanlarda da değerlendirilebileceğine vurgu yaptı.

Hizmet için yapılan binaların insanlara açılması gerektiğini belirten Savaş, “Arsuz’a geçerken binayı görüyorsunuz, bom boş durumda. Keşke yapılırken fizibilite çalışması yapılsaydı veya yapıldıktan sonra değerlendirme şansı olsaydı. Bizim belediye olarak böyle bir sıkıntımız yok. Biz daha fazla mekan alıyoruz ve tarihi alanlarda aldığımız mekanları restore ederek fonksiyon veriyoruz. Burada da 20 yıl önce koyulan çok para var. Bu paranın 19 yıllık hükümet tarafından boşa çıkartılmaması lazımdı. Buranın en azından bir fonksiyon yükletilerek illa acil eylemlerde kullanılması gerekmiyor. Birçok alanda kullanılabilir bir alan. Bakanlığın 20 yıl içerisinde bunu değerlendirmesi lazımdı” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"