Bitişik Mahallesi’ni ilgilendiren karar

Yayınlanma Zamanı : 08 Mayıs 2021 Saat: 15:56

Bitişik Mahallesi’ni ilgilendiren karar

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile 7 ilde arazi toplulaştırma ve ormanlık alan düzenlemesi kapsamında İskenderun Bitişik Mahallesi’ndeki bazı alanlar orman olarak muhafazasında yarar görülmemesi ve tarım alanına dönüştürülmesinin mümkün olmaması nedeniyle orman sınırı dışına çıkarıldı.

Amasya, Tunceli, Kütahya, Osmaniye, Karabük, Hatay ve Artvin’de yapılan arazi toplulaştırma ve ormanlık alanlara ilişkin düzenleme kapsamında  İskenderun Bitişik Mahallesi’nde bilim ve fen bakımından orman olarak muhafazasında hiçbir yarar görülmeyen ve tarım alanına dönüştürülmesi de mümkün olmayan alanlar orman sınırları dışına çıkartılmasına karar verildi. Söz konusu kararda, Orman sınırları dışına çıkarılan alanın iki katından az olmamak üzere devletim hüküm ve tasarrufu veya hazinenin özel mülkiyetinde bulunan taşınmazlardan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı(Milli Emlak Genel Müdürlüğü) tarafından Orman Genel Müdürlüğü’ne orman tesis etmek üzere tahsis yapılır ifadesi de yeraldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"