MMK Port, üreten sanayinin güvenli limanı!

Yayınlanma Zamanı : 05 Mayıs 2021 Saat: 15:15

MMK Port, üreten sanayinin güvenli limanı!

Türkiye’deki en büyük özel limanlardan birine sahip olan MMK Metalurji, geçtiğimiz Nisan ayında tüm zamanların en fazla elleçleme rekorunu kırdı. Kendisine ait olan limanla ihracat hacmini önemli ölçüde yükselterek, çelik üretimi için hammadde tedariğine de imkan sağlayan MMK, Türk ekonomisinin güvenli limanı olarak ‘En büyük rakibimiz kendimiziz!’ dedirtti.

MMK Metalurji, MMK Port’un kırdığı rekorla yaşadığı gururu şu cümlelerle kamuoyuna duyurdu, “Türkiye’de özel sektöre hizmet veren en büyük liman olan MMK Port’ta, geçtiğimiz Nisan ayında tüm zamanların en fazla elleçleme rekorunu kırdık. 839.000 ton ile en fazla aylık tonaj olarak kayıtlara geçen operasyonlarımızda, 29 ayrı bir firmayla 13 farklı yük türü çalıştık, Türkiye’nin üreten sanayisinin güvenli limanı olduk. Türk ekonomisinin dünyaya açılan kapısı olmaktan gurur duyuyoruz!,”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"