Tarih, Vali Rahmi Doğan’ı unutmayacak

Yayınlanma Zamanı : 03 Mayıs 2021 Saat: 12:23

Tarih, Vali Rahmi Doğan’ı unutmayacak

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın tarihini korumaya devam ediyor. Hatay Devleti Meclis Binası ve eski Adalı Konağı restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen ve basın mensuplarına açıklama yapan Vali Doğan, “Bu binalarımız hepimizin onurudur” dedi.

Haziran ayında bitecek olan restorasyon çalışmaları sonrasında, Hataylılar mükemmel eserleriyle buluşacak.

.Hatay Devleti Meclis Binası’nın, hizmete açılmasıyla birlikte binadaki farklılıkların Hatay’a değer katacağını belirten Vali Doğan, tarihi dokuyu azami şekilde kurtardıklarını ifade etti.

Adalı Konağı’nın, satın alınarak tarihi dokunun bütünleştiğine vurgu yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan, emeği geçenlere teşekkür etti.

Yıkılan eski Büyük Antakya Oteli arazisinin yeşil alan olarak korunacağını dile getiren Hatay Valisi Rahmi Doğan, böylesine önemli eserleri tekrar Hataylılar’a kazandırmanın onurunu yaşadıklarını ifade etti.

Geçmiş yıllarda tamamen betonarme yapılara çevrilen tarihi değerlerin bir bir ortaya çıkarılmasına ve tarihin canlandığına tanıklık eden basın mensupları da yapılan çalışmaları yerinde gördü.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"