Suriye’den Türkiye’ye Hatay üzerinden tünel!

Yayınlanma Zamanı : 01 Mayıs 2021 Saat: 21:07

Suriye’den Türkiye’ye Hatay üzerinden tünel!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Hatay’da görevli Mehmetçiğin dikkati sayesinde Suriye’den Türkiye istikametine tünel kazıldığını tespit ettiklerini duyururken, tünelden ve ele geçirilen ekipmanlara ait fotoğraflar da paylaştı. Hudut personelinin dikkati sayesinde Suriye’den Türkiye istikametine kazılan tünelin yaklaşık 250 metre olduğu belirtildi.

Bakanlıktan yapına açıklamada, “Hatay’da görevli Kahraman hudut personelimizin dikkati sayesinde Suriye’den Türkiye istikametine tünel kazıldığı tespit edildi. Kazı çalışmasında kullanılan 1 adet jeneratör, 2 adet hilti, 1 adet el arabası, 300 metre kablo, kazma, kürek ve akü ele geçirildi” denildi.

Mehmetçik’in dikkati sayesinde daha önce de Hatay sınırında bir ucu Suriye’de olan 100 metrelik bir tünel tespit edilmiş, yasa dışı geçiş ve terörist sızmalarında kullanılabilecek tünelde 24 kişilik mülteci grubu yakalanmıştı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"