Ertuğrul Gazi’de zaman kaybı yok!

Yayınlanma Zamanı : 23 Nisan 2021 Saat: 11:00

Ertuğrul Gazi’de zaman kaybı yok!

Dörtyol’da limana demirleyen Türkiye’nin ilk yüzer LNG depolama ve gazlaştırma gemisi (FSRU) Ertuğrul Gazi Gemisi’nde test çalışmaları başladı.

Boru hatlarına bağlı kalmadan, farklı kaynak ve ülke ya da spot piyasalarından gaz tedarik edilmesine imkan sunan FSRU gemilerinden biri olan Ertuğrul Gazi’nin günlük 28 milyon metreküplük gazlaştırma kapasitesiyle dünyada kapasitesi en yüksek gemilerin başında yeraldığı ve geminin 170 bin metreküp LNG depolama kapasitesi ile 110 milyon metreküp gaz formundaki miktara eşit olduğu açıklandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Dörtyol’da demirleyen doğalgazın yüzer deposunun gaz vermeye hazırlandığını belirterek, “Bayrağımızı göndere çeken ilk FSRU Gemimiz; Ertuğrul Gazi,  sertifikasyon işlemlerinin ardından Dörtyol’daki limana demirledi.  Test işlemlerinin ardından işletmeye alınacak gemimiz ülkemizin doğalgaz arz güvenliğine katkı sağlayacak. Ülkemize hayırlı olsun” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"