İSDEMİR, kapasite arttırıyor!

Yayınlanma Zamanı : 18 Nisan 2021 Saat: 12:00

İSDEMİR, kapasite arttırıyor!

Demir-çelik devi İSDEMİR’in kok kırma eleme tesisi ve çelikhane kapasite artışı projesine ilişkin “ÇED” süreci tamamlandı. Söz konusu tesisle ilgili, Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nce ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince komisyon çalışmaları ve halkın görüşleri dikkate alınarak Bakanlık tarafından ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu’ kararı verildi.

Hatay Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İlimiz, Payas İlçesi Karşı Mahallesi, 528 Ada, 3 Parsel Mevkii’nde İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. tarafından yapılması planlanan Kok Kırma Eleme Tesisi ve Çelikhane Kapasite Artışı projesi ile ilgili hazırlanan ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Kok Kırma Eleme Tesisi ve Çelikhane Kapasite Artışı projesi hakkında ÇED Yönetmeliği’nin 14. maddesi gereğince Bakanlığımızca “ Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu “ kararı verilmiştir. Halkımıza saygıyla duyurulur” denildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"