Milletvekili Özel’den medeniyet ağacına cansuyu!

Yayınlanma Zamanı : 14 Nisan 2021 Saat: 15:34

Milletvekili Özel’den medeniyet ağacına cansuyu!

Ak Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, her yıl Ramazan Bayramı’nda İskenderun Aziz Nikola Ortodoks Kilisesi’ne asılan bayram pankartıyla ilgili hoşgörü ve birliktelik vurgusu yaptı.

Milletvekili Özel, din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin bütün renklerin asırlardır kardeşlik, sevgi ve hoşgörü ile birlikte yaşadığına, aynı bayramları kutladığına, aynı sevinçleri ve acıları paylaştığına dikkat çekerek, bu özelliği ile medeniyet şehri Hatay’ın kardeşliğin yuvası olduğunu dile getirdi.

Hatay’ı birlikte yaşamak ve kardeşlik olarak tanımlayan Milletvekili Özel, kendisinin de kilise ziyaretinin yer aldığı bir fotoğrafla birlikte  Hristiyan Alemi’nin paylaştığı pankartla ilgili şu açıklamayı yaptı, “Bu kutlama pankartları her Ramazan ayında ve bayramlarımızda asılır. Bizler de Hristiyan hemşerilerimizi bayramlarında yalnız bırakmaz, ziyareti ihmal etmeyiz. Bu iklimin çocukları asırlardır bu medeniyet ağacının gölgesinde… Hoşgörü, birlikte yaşamak ve kardeşliktir Hatay.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"