3 çocuk hastadan ikisi korona!

Yayınlanma Zamanı : 13 Nisan 2021 Saat: 10:57

3 çocuk hastadan ikisi korona!

İskenderun Palmiye Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mürşit Acemoğlu; mutantlı koronavirüs enfeksiyonuyla birlikte çocuklardaki vaka artışına dikkat çekti. Özellikle son bir hafta içerisinde üç çocuktan ikisinde yeni tip koronavirüsle karşılaştıklarını ifade eden Acemoğlu, çocuklarda üst solunum yolu ve koronavirüs enfeksiyonlarına karşı alınması gereken tedbirler hakkında ailelere önerilerde bulundu.

Çocukların sağlıklı ve düzenli beslenmesinin önemine vurgu yapan Dr. Mürşit Acemoğlu, “Okullarda yüz yüze eğitimin başlamasının ardından, çocuklarda vaka sayısında artışlar görülmeye başlandı. Kısıtlamaların esnetilmesiyle de vatandaşlarımızda bir rahatlama oluştu. Bu süreçte vaka sayısının artmasından ötürü, ailelerin önceliği çocuklarının kurallara uymalarını sağlamaları gerekmektedir. Çocukları virüsten korumanın en önemli yolu; maske, masefe ve hijyen kurallarına dikkat etmektir. Bununla birlikte çocukların sağlıklı ve düzenli beslenmesini sağlamak ailelerin önceliği olmalıdır” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"