Dünya turizm profesyonelleri Hatay’ı dinledi!

Yayınlanma Zamanı : 08 Nisan 2021 Saat: 17:25

Dünya turizm profesyonelleri Hatay’ı dinledi!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, saygın turizm organizasyonlarından biri olan Luxury B2B MICE Çalıştay ve Konferansı’nda Hatay’ın güzelliklerini anlattı. 5-8 Nisan tarihlerinde İstanbul’da dünyanın turizm otoriteleri ve profesyonellerini tek çatı altında buluşturan etkinlikte Başkan Savaş, binlerce yıllık geçmişinde onlarca medeniyete kucak açmış Hatay’ın sahip olduğu turizm potansiyelini, maddi ve manevi zenginliklerini ziyaretçilerle paylaştı.

EXPO 2021 Hatay’ın 10 Aralık’ta kapılarını iki farklı alanda açacağını açıklayan Savaş, “Hatay, tıbbi aromatik ve endemik bitkiler ile çiçek konusunda Asya, Avrupa ve Orta Doğu’nun en zengin bitki örtüsüne sahip bölgesidir. Bu bölgede de botanik Expo’sunu yaparak yıllardır kan, göz yaşı içinde olan; gözleri yaşlı olup düşünceli olan insanları kan ve göz yaşından uzaklaştırıp mutlu etmek istedik” dedi.

‘Hatay’da on üç ayrı medeniyetin izini göreceksiniz’

EXPO’21 Hatay’ı Medeniyetler Bahçesi ana temasıyla yapacaklarını belirten Savaş, “Projemizin içindeki en önemli olgulardan biri Medeniyetler Bahçesi olacak. Expo için şehrimize gelecek misafirler burada yaşamış on üç ayrı medeniyetin izlerini bu bahçelerde görecek. Bunların yanı sıra bin 600 metrekarelik Medeniyetler Mozaiği olacak” diyerek EXPO logosuna hayat veren Barış Çiçeği’nin de on üç medeniyeti simgelediğini ifade etti.

Başkan Savaş, sunumunun ardından Türkiye’nin dört bir yanından katılan firmaların stantlarını gezerek Hatay’a davet etti.

HBB’nin standı önemli konukları ağırladı

Turizm sektörünün en önemli buluşmalarından biri olarak gösterilen ve binlerce turizm elçisinin bir araya geldiği konferansta HBB’nin standına Kazakistan, Polonya, Hollanda, Çin, Rusya sektör temsilcilerinin yanı sıra Kırgızistan’ın Türkiye Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev konuk oldu.

Ayrıca, Travel Shop CEO’su Murtaza Kalender, Amerika Tur Operatörleri Birliği CEO’su Terry Dale, Pakistan ve Hindistan’ın Seyahat Acenteleri Birliği Başkanları ile İtalya Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı da HBB’nin standını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"