TÜBİTAK’a ‘İskenderun BİLSEM’ yeter!

Yayınlanma Zamanı : 07 Nisan 2021 Saat: 14:47

TÜBİTAK’a ‘İskenderun BİLSEM’ yeter!

2021 yılı TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Adana Bölge değerlendirmesinde Hatay ilk üç dereceyi hiçbir liseye kaptırmazken, birinciliği İskenderun BİLSEM elde etti. Hatay, bir birincilik, iki ikincilik ve bir üçüncülük alarak toplamda 4 derece ile TÜBİTAK’a damga vuran il oldu.

 İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi’nden Danışman öğretmenliğini Cahit Güneş’in yaptığı, öğrenciler Enis Erem Kıymacı ve Abdurrahman Özgen’in hazırladığı  ‘İstiklal Sayı Dizisi ve Genelleştirilmiş Algoritma Uygulamaları’ Projesi 14 bin 10 Proje arasından Matematik alanında birinci;  Hatay Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Ayşe Ece Odabaşı, öğretmeni Mustafa Kemal Kalkan danışmanlığında hazırladığı ‘Değer İçinde Değer 5000 Yıllık Sporumuz Aba Güreşi İçerisinde Yer Alan Manevi Değerlerimizin İncelenmesi’ projesi ile Değerler Eğitimi alanında ikinci; ‘Medeniyetler Beşiği Hatay’ın Tarihi ve Kültürel Mirasına Sahip Çıkıyorum Antakya Lahdi Örneği’ isimli Projeleri ile Hatay Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi öğrencileri Ayşe Ece Harputlu, Beyza Bayırlı, Ayşe Cemre Çerko ve danışman öğretmenleri Gülay Sağıroğlu tarih alanında ikinci; Hatay Karlısu Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Mert İnan, Mehmet Sahaf Bayrakçı, Danışman Öğretmen Vahit Hüyük rehberliğinde, Teknolojik Tasarım alanında ‘(A.Y.S) Acil Orman Yangın Söndürme ve Görüntüleme İnsansız Hava Aracı’ isimli projeleri ile üçüncülük elde etti.

İskenderun BİLSEM farkı!

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, TÜBİTAK-Araştırma Projeleri Yarışmasında Matematik dalında bölge birinciliğini elde ederek, Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi(BİLSEM) danışman öğretmen ve öğrencilerini makamında kabul ederek, başarılarından dolayı tebrik etti.

BİLSEM Matematik Öğretmeni Cahit Güneş ve öğrencileri Enis Erem Kıymacı ile Abdurrahman Özgen’i üstün başarılarından dolayı tebrik eden Kaymakam Yönden, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi’nin idareci ve öğretmenleri ile emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"