Mesleki eğitimin adresi; HATMEK

Yayınlanma Zamanı : 07 Nisan 2021 Saat: 16:17

Mesleki eğitimin adresi; HATMEK

Antakya, İskenderun ve Payas’ta hizmet veren Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (HATMEK) vatandaşlara kendi iş yerlerini açma fırsatı da sunuyor. Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlerin Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olduğu kurslardan bugüne kadar on binlerce vatandaş faydalandı.

Kurslar ve HATMEK merkezleri hakkında bilgiler veren HBB Yaygın Eğitim Şube Müdürü Emine Atmaca, “Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz bir iş birliği protokolü var. Bu protokol çerçevesinde Antakya ve diğer ilçelerde Halk Eğitim Merkezi müdürlükleri ile beraber çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın talep ettiği kursları yeterli sayıya ulaştıktan sonra bünyemizde açıyoruz” diyerek, Erzin ve Samandağ’da da yeni merkez açma çalışmaları olduğunu söyledi.

Atmaca, ayrıca işaret dili ve tercüman eğitiminden pastacı çırağı kursuna, kuaförlük kursundan yabancı dil eğitimine kadar mesleki gelişime katkı sunan kursları tamamladıktan sonra kendi iş yerlerini açma fırsatı yakalayabilen kursiyerler olduğunu da ifade etti.

Aldığı eğitimi tamamladıktan sonra Payas’ta kendi iş yerini açan İhsane Gök, “Kursların bana getirdiği yenilikler hayatımı değiştirdi. Kurstan önce ben ekmek almaya gitmeyen bir insandım. Kendi iş yerimi açtım. Herkesin kendini yenilemesi lazım. Bu durumlara geldiğim için HATMEK ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"