Kore Gazisine ‘Barış Büyükelçisi Beratı’

Yayınlanma Zamanı : 31 Mart 2021 Saat: 10:35

Kore Gazisine ‘Barış Büyükelçisi Beratı’

Kore Cumhuriyeti Muharip Gaziler Derneği tarafından İskenderunlu Kore Gazisi İbrahim Batar’a gönderilen “Barış Büyükelçisi” beratı ve madalyası; Kaymakam İskender Yönden tarafından takdim edildi.

Şehitlik ve Gaziliğin Milletin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlar olduğunu ifade eden Kaymakam Yönden, “Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makama yükselmiş olan aziz şehitlerimiz ve şehadetin şahidi kahraman gazilerimiz; her zaman kadirşinas milletimizin haklı birer gurur kaynağı olmasının yanı sıra vatanseverliğin ve şanlı kahramanlığımızın abidesi ve sönmeyen meşaleleri olarak tarihimizde ve gönlümüzde ilelebet baki kalacaktır” dedi.

Kaymakam Yönden’in Kore Gazisi Batar’a takdim ettiği Kore Cumhuriyeti Muharip Gaziler Derneği tarafından tanzim edilen Barış Büyükelçisi Resmi Bildirisi’nde şu ifadelere yer verildi;

Sayın İbrahim Batar

“Kore Savaşı sırasında sizin ve ülkenizin, Kore Cumhuriyeti’nin hürriyeti ve demokrasinin korunmasında göstermiş olduğunuz yardımlardan dolayı, Kore halkı adına, sonsuz teşekkürlerimi sunmaktan onur duyuyorum.

Özgür ülkemizin devamı için, aziz fedakârlığınızın hatırasını kalbimizde daima muhafaza edeceğiz.

Minnet dolu takdirlerimizle, değerli katkılarınızdan dolayı, sizi, Kore Cumhuriyeti halkının bütün iyi dilekleriyle “BARIŞ BÜYÜKELÇİSİ” ilan etmekten onur duyuyor, iki ülke arasındaki saygı ve dostluğun gelecek nesillere örnek olacak şekilde ebediyen devam etmesi umuduyla, size bu Savaşa Katılma Madalyası ile Belgesini sunuyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"