İskenderun’da gece vakti kırmızı çizgi çekildi!

Yayınlanma Zamanı : 30 Mart 2021 Saat: 1:12

İskenderun’da gece vakti kırmızı çizgi çekildi!

İçişleri Bakanlığı öncülüğünde 30 Mart’ta start alacak olan ‘Yayalar Kırmızı Çizgimizdir’ uygulaması kapsamında İskenderun’daki yaya geçitleri gece saatlerinde kırmızıya boyandı.

İçişleri Bakanlığı ve Hatay Valiliği’nin “Önce Yaya Uygulaması” konulu talimatları gereğince gece saatlerinde İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in koordinasyonunda ve kontrolünde ilçedeki ana güzergahlar üzerindeki ışıksız yaya geçitlerindeki beyaz şeritlerden orta kısımdaki şeritler kırmızıya boyanırken,  proje kapsamında yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak ve yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturması hedefleniyor.

30 Martta “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir!” ana temasıyla “Yaya Önceliği” vurgusuna bir kez daha dikkat çekilecek etkinlikler kapsamında bugün saat: 13.00 itibariyle Şehit Pamir Caddesi üzerinde Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın da katılımıyla yaya geçitlerinde denetim yapılacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"