Savaş’tan ses getiren ‘İskenderun’ açıklaması!!

Yayınlanma Zamanı : 28 Mart 2021 Saat: 16:22

Savaş’tan ses getiren ‘İskenderun’ açıklaması!!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Hatay bir bütün kalırsa güçlüdür” diyerek, İskenderun’un il olması önerisine sıcak bakmadığını bir kez daha vurguladı. Hatay’ın jeopolitik ve stratejik açıdan çok önemli bir şehir olduğunu ifade eden Başkan Savaş, il olma tartışmalarına, ‘Egemen güçler zaten ülkeleri bölmek, parçalamak istiyor. Biz niye kendi şehrimizi bölelim ki?’ diyerek nokta koydu.

Savaş, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın ‘İskenderun il olsun’ önerisine; “Egemen güçler zaten ülkeleri bölmek, parçalamak istiyor. Biz niye kendi şehrimiz bölelim ki. Hatay jeopolitik ve stratejik açıdan çok önemli bir şehir. Hatay bir bütün olduğu zaman değer taşıyor. Olaya sadece siyasal bakarsak birçok kaybımız olur. Biz istiyoruz ki; limanlarımız güçlensin, İskenderun Serbest Bölge olsun, Hatay ticaretin merkezi olsun. İhracatımız artsın, şehrimizle birlikte ülkemiz kalkınsın. Ayrı il olmayı istemek sadece şehri değil ülkemizi de bu bölgede zayıflatır. Hatay bütün kalırsa güçlüdür” diyerek, yapılan açıklamanın iyi niyetli olmadığını savundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"