Zaferin her satırında insanlık onuru var!

Yayınlanma Zamanı : 18 Mart 2021 Saat: 9:59

Zaferin her satırında insanlık onuru var!

Hatay Valisi Rahmi Doğan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Çanakkale geçilmez. Geçilemez” dedirten Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi şükranla andı.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin her satırında; isimsiz kahramanlar ve insanlık onuru olduğunu söyleyen Vali Doğan, “Türk tarihine altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin, 106.  yıl dönümünü kutlamanın büyük sevincini ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onur ve gururunu yaşamaktayız.

Çanakkale, paylaşılmak ve tarihten silinmek istenen bir cihan imparatorluğunun içinden kahraman bir milletin varlığını bütün dünyaya ispat ettiği, tarihte eşine rastlanılmayan muhteşem bir milli duygu, milli inanç, istiklâl, kahramanlık ve milli şahlanışın başlangıç noktasıdır.

Dünyada eşi benzeri görülmemiş çetin bir savaşa sahne olan, toprağın her zerresinin şehit kanı ile sulandığı, bir toplumun millete dönüştüğü 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin her satırında; isimsiz kahramanlar ve insanlık onuru vardır.

Canlarını feda ederek “Çanakkale geçilmez. Geçilemez” dedirten, kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimiz; milletimizin vatan, bayrak, istiklal ve hürriyetleri uğruna neler yapabileceğini tüm cihana göstermişlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimize bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"