Rus-Türk Ticaret Evi’nden İskenderun hamlesi!

Yayınlanma Zamanı : 17 Mart 2021 Saat: 10:05

Rus-Türk Ticaret Evi’nden İskenderun hamlesi!

Ankara merkezli  stratejik işbirliği platformu olan Rus-Türk Ticaret Evi(ROST), Türkiye ve Rusya arasındaki ticaret hacminin artması amacıyla Türkiye’deki ikinci ofisini İskenderun’da açıyor.

ROST İskenderun Ofisi’nin açılışı öncesi ilçeye gelen Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Mümessili Aydar Gashigullin ile ROST Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Kurtuluş, İskenderun ve Osmaniye’de bulunan organize sanayi bölgelerindeki fabrikalarda bir dizi incelemelerde bulunduktan sonra, iş dünyasıyla akşam yemeğinde bir araya geldi.

ROST Akdeniz Bölge Temsilcisi Mehmet Gülay, Turman Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Gülay ev sahipliğinde  Yelken Kulübü’nde verilen yemeğe İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Osmaniye OSB Başkanı Şerif Tosyalı ile iş dünyasının tanınmış isimleri katıldı.

Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Mümessili Aydar Gashigullin ve ROST Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Kurtuluş, gecede ROST’un amaçlarını anlatırken, çalışma felsefelerinin dış ticaret faaliyetlerindeki partner arayışında ve ithalat, ihracat işlemlerinde mümkün olduğunca basit ve kolay şekilde iş ve işlemlerin gerçekleşmesini sağlamak, dış ticaret işlemlerine aracılık etmek, Türkiye ve Rusya pazarlarında şirket ve ürün tanıtımını sağlamak olduğunu ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"