Belen’e Rüzgar Enerji Santrali

Yayınlanma Zamanı : 11 Mart 2021 Saat: 17:08

Belen’e Rüzgar Enerji Santrali

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı Olağan Toplantısı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleşti.

Gündem dışı konuşmalarda söz alan Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Mehmet Şah Vakıf İşhanı’nın kent meydanı olmasında emeği geçen Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’a teşekkür etti.

2 gündem dışı madde olmak üzere toplamda 43 maddenin ele alındığı toplantıda, HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’nın Belen ilçesi Şenbük Mahallesi’nde iki adet 500 kwe gücünde yapılması planlanan Rüzgar Enerji Santrali için 2021 bütçesinden ödenek ayrılması teklifi oy birliği ile kabul edildi.

Antakya’da yapılması planlanan sebze hali ile ilgili meclis üyelerine bilgiler veren Başkan Lütfü Savaş, bakanlıklar ile yazışmaların sürdüğünü bildirdi.

Ardahan’da düzenlenen Şehir Ödülleri 2020’de Hatay’ın 4 ödül aldığını belirten Başkan Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ‘Yılın Gastronomi Şehri’ ödülü verildiğini anımsatarak, törene katılamadığı için ödülünü mecliste teslim aldı.

Bir sonraki meclis toplantısının 9 Nisan Cuma günü saat 15.00’te yapılması kararlaştırıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"