Hatay’da vakalar arttı

Yayınlanma Zamanı : 06 Mart 2021 Saat: 20:43

Hatay’da vakalar arttı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 27 Şubat-5 Mart haftasında illere göre 100 bin kişiye düşen COVID-19 vaka sayısının güncel haritasını paylaştı.  İllere göre haftalık COVID-19 vaka sayısı geçtiğimiz hafta 100 binde 40 ile sarı renkle düşük riskli iller arasında yer alan Hatay’da, bu hafta veriler dikkat çeken bir artışla 100 binde 61,95 olarak açıklandı.

Şehirlerin risk haritasının önümüzdeki hafta açıklanacak vaka sayılarına göre şekilleneceğine dikkat çeken Bakan Koca, “Kontrollü normalleşme için illerimizin 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayılarını içeren insidans haritasının güncel hali ektedir. Yüksek riskli illerimiz risklerini düşürmek için daha tedbirli olmalı. Normalleşme kontrollü gerçekleşmeli. Bu hafta ne kadar tedbirli olursak şehirlerimizin rengi ona uygun olarak şekillenecek. Mevcut avantajlarımızı kaybetmemek için daha dikkatli ve temkinli hareket etmeliyiz”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"