Vali Doğan, denetim için sahaya indi

Yayınlanma Zamanı : 05 Mart 2021 Saat: 10:39

Vali Doğan, denetim için sahaya indi

Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında düzenlenen koronavirüs salgınına karşı mücadele kapsamında gerçekleştirilen “Dinamik Denetim Süreci” ile ilgili toplantının ardından, valilik koordinesinde oluşturulan 5 bin kişilik ekip sahaya indi.

Abdurrahman Melek Toplantı Salonunda Vali Doğan başkanlığında 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç ve Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıya,  Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, ilgili kurum müdürleri ve Meslek Odaları başkanları da Video Konferans yöntemiyle bağlandı.

Koronavirüsle mücadelede yeni bir denetim modeline geçildiğini belirten Vali Doğan, “Kolluk kuvvetlerimiz, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve meslek odalarımız ile birlikte ilimizde yoğun bir şekilde denetimlerimizi sürdüreceğiz.  Her gün sahada olup kontrollerimizi düzenli olarak gerçekleştireceğiz. İlimiz şuanda orta riskli iller (sarı) kategorisinde yer alıyor, inşallah vatandaşlarımızla birlikte HES kodu, maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet ederek ilimizin düşük riskli iller (mavi) kategorisinde yer almasını sağlayacağız. Hatay Halkına sabrı ve dikkati için teşekkür ederim” dedi.

Vali Rahmi Doğan ve beraberindeki heyet toplantının ardından yeni kontrollü normalleşme döneminde uygulanacak olan  “Dinamik Denetim Süreci” kapsamında ilk denetimini gerçekleştirdi. Antakya’da gerçekleştirilen denetimlerde Vali Doğan, eski Antakya Sokakları üzerinde bulunan esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret ederek, esnafa HES kodu, maske, mesafe ve temizlik kurallarını hatırlatarak kurallara uyulması yönünde uyarılarda bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"