Hatay’a Adli Tıp Kurumu müjdesi

Yayınlanma Zamanı : 05 Mart 2021 Saat: 11:42

Hatay’a Adli Tıp Kurumu müjdesi

Ak Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel’in yürütmüş olduğu çalışmalar neticesinde ilimizde yapılması planlanan Adli Tıp Şube Müdürlüğü’nün ihalesi yapıldı. Müjdeyi Hataylılara veren Millevekili Özel, Hatay Adli Tıp Kurumu’nun Merkez Aşağı Ekinci Köyü 254 ada 187 parselde 2 bin metrekare tahsisli alan üzerine inşa edileceğini söyledi.

Hatay Adli Tıp Şubesinin yapılmasıyla, yaşanan ölümlü olaylarla ilgili işlemlerin hızlandırılacağını, başka şehirlere gidişlerin hem maddi hem de manevi yönden doğurmuş olduğu sıkıntıların önüne geçeceğini söyleyen Milletvekili Özel, “Bünyesinde otopsi salonu, riskli otopsi ünitesi, radyolojik görüntüleme ünitesi, cenaze muhafaza üniteleri, çocuk ve erişkin için ayrı muayene odaları bulunan Hatay Adli Tıp Şube Müdürlüğü’müzün ihalesi yapıldı. Şube müdürlüğünce yürütülen tüm hizmetlerin tek merkezde, uygun koşullarda yapılmasına olanak sağlayan kurumumuzda adli muayeneler, ölü muayeneleri ile Covid-19 gibi riskli vakalar dâhil tüm otopsi işlemleri bu merkezde en uygun koşullarda yapılacak. Adli Tıp Kurumumuz Hatay’ımıza hayırlı olsun. ” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"