Pelikan dostu Arsuz!

Yayınlanma Zamanı : 04 Mart 2021 Saat: 13:25

Pelikan dostu Arsuz!

Arsuz’un Uluçınar Mahallesi’ni mesken tutan pelikan vatandaşların adeta maskotu oldu. Normalde insanları kendilerine çok fazla yaklaştırmayan pelikanların Arsuz’da, tam tersine dokunabileceğiniz kadar yakınınıza gelmesi ilçe sakinlerinin ne kadar dost canlısı ve hayvan sever olduklarını ortaya koydu.

Mahalle sakinleri ile esnafın özenle beslediği, hatta pelikanın insanlardan hiç korkmadan sokakta gezdiği görüntülenen fotoğraflar, ‘Bir mahallede hayvanlar insanlardan korkmadan dolaşıyorsa orada yaşayın derler ya…İşte o yer Arsuz’ dedirtti.

Turizm ilçesinin merkezinde sevimli hareketleri ve uzun gagası ile dikkat çeken pelikanın etrafında vatandaşların oluşturduğu sevgi yumağı yüzleri gülümsetirken, pelikanı besleyenler arasında olağanüstü hayvan sevgisiyle tanınan Arsuz Belediyesi Başkan Sekreteri Jenny Corcet Katar’ın da olduğu dikkatlerden kaçmadı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"