Hatay MKÜ’de bölgesel Hayvan Hastanesi hizmeti

Yayınlanma Zamanı : 02 Mart 2021 Saat: 17:12

Hatay MKÜ’de bölgesel Hayvan Hastanesi hizmeti

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasında ‘Tedavi Hizmet Protokolü’ imzalandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Daire Başkanlığı tarafından Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesine getirilen hasta veya yaralı hayvanların muayene, tetkik, teşhis ve tedavilerine dair protokol Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve  Hatay MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.

Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Daire Başkanı Celal Özsöyler ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Enes Altuğ’un özverili işbirliği ile faaliyete geçen protokolün, Gaziantep’ten gelecek sokak hayvanları ve hayvanat bahçesindeki hayvanların refahı için hayırlı olmasını dilerken, “Üniversitemiz Döner Sermaye Gelir Getirici Faaliyetleri kapsamında yürütülecek olup, Gaziantep Büyükşehir Belediye İl sınırları dahilinden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Daire Başkanlığı tarafından gönderilen sokak hayvanları (kedi, köpek..) ve uygun olan Hayvanat Bahçesi hayvanlarını kapsıyor. Bu Protokol Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin sadece Hatay için değil aynı zamanda yakın illerdeki hayvan sağlığı ve refahına da katkı sunan önemli bir bölgesel Hayvan Hastanesi hizmeti sunması bakımından üniversitemizin bölgesel vizyonu açısından önem tutuyor” dedi.

Başhekim Prof. Dr. Muhammed Enes Altuğ da, hayvan hastanesinin serbest veteriner hekimler tarafından tedavisinde zorlanılan hastalıklar ve cerrahi operasyonlar için önemli bir işlev gördüğünü belirterek, diğer çevre il belediyelerindeki sokak hayvanları, Jandarma Komutanlıklarındaki askeri köpekler ve Hatay Büyükşehir Belediyesi ile de iletişim halinde olduklarını, talep olması durumunda diğer kurumlar ile de benzer protokoller yaparak bölgedeki hayvan sağlığı ve refahına katkı sunma arzusunda olduklarını ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"