Turizm elçileri rotayı Hatay’a çevirdi

Yayınlanma Zamanı : 26 Şubat 2021 Saat: 10:16

Turizm elçileri rotayı Hatay’a çevirdi

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Expo 2021 başta olmak üzere turizm ile ilgili başlattığı projelerini MICE Çalıştayı’nda yabancı ve Türk tur operatörlerine tanıttı.

Başkan Savaş, tur operatörlerine ülke turizminin gelişimi ve Türkiye’nin dünyaya en iyi şekilde tanıtımı için yapılan çevirim içi çalıştayda 10 Aralık’ta başlayacak EXPO 2021’in yanısıra Hatay Deniz Otobüsü(HADO), kırsal kalkınma projesi ve gastronomi alanındaki yatırımlarını da paylaştı.

Expo’nun başlangıç tarihinde pandemi sebebiyle değişikliğe gidildiğini ifade eden Savaş, “Expo’yu 309 dönümlük iki alanda yapacağız. Buradaki alanlarımız Expo’dan sonra da şehrimize uzun yıllar hizmet edecek. Davet ettiğimiz şehirlerin bahçeleri ve mutfak kültürleri ile birlikte bunları sergileyeceğimiz lokantalar da yer alacak. Eğitim alanlarımızda şehrimize ait el sanatlarını ve onların ürünlerini sergileyeceğiz” diyerek, Expo alanlarının işlevselliği ile ilgili bilgileri paylaştı.

HADO projesiyle şehrin turizm ve ticaretteki tanınırlığına katkı sağlamak istediklerini ifade eden Savaş, “Kırsal kalkınma planı yaptık. Kooperatifler ve şirket aracılığıyla yürüteceğimiz bu proje ile ülkemizdeki birçok şehre örnek olmak istiyoruz. Gastronomi kültürümüzü tüm dünyaya duyurmak istiyoruz” diyerek belediyeciliği sadece altyapı ve üstyapı çalışması yapmak olarak görmediğini belirtti.

Hatay’ın sahip olduğu zenginlikleri yerinde görmek için tur operatörlerini Hatay’a davet eden Başkan Savaş’ın talebine çalıştaydaki 250 turizm elçisinde olumlu yanıt geldi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"