Ölümlerin yüzde 41’i Koronavirüsten!

Yayınlanma Zamanı : 21 Şubat 2021 Saat: 10:00

Ölümlerin yüzde 41’i Koronavirüsten!

‘İş kazaları’ sonucu hayatını kaybedenlerin rakamsal verilerini paylaşan İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi(İSİG), geçtiğimiz Ocak ayında 13’ü kadın, 1’i çocuk, 9 mülteci olmak üzere 199 işçinin iş kazası ile hayatını kaybettiğini açıkladı.  Yaşanan işçi ölümlerini ‘iş kazası’ olarak değil ‘iş cinayeti’ olarak tanımlayan İSİG’in Ocak listesinde Hatay 5 ölüm ile yeraldı.

Ölümler en çok sağlık, ticaret/eğitim/büro, taşımacılık, inşaat, tarım, metal, güvenlik, belediye, madencilik ve konaklama işkollarında gerçekleşirken, en fazla ölüm nedenleri sırasıyla Covid-19, trafik/servis kazası, ezilme/göçük, yüksekten düşme, kalp krizi, şiddet, zehirlenme/boğulma, intihar ve elektrik çarpması olarak belirtildi. 

Rapora göre; pandemi salgınının adım adım bir işçi sınıfı hastalığına dönüştürüldüğü belirtilirken, sağlık, bu dönem yalnızca hastalarla yüksek yoğunlukta temas etmenin bir sonucu olarak değil, kötü çalışma koşullarının bir sonucu olarak da en çok ölümün yaşandığı işkolu oldu. 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"