Denizcilik eğitiminin merkezi; Sefa Atakaş MTAL

Yayınlanma Zamanı : 19 Şubat 2021 Saat: 12:53

Denizcilik eğitiminin merkezi; Sefa Atakaş MTAL

İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, denizcilik eğitimi verilmesi amacıyla Hatay’daki meslek liseleri arasında pilot okul olarak belirlenen Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi(MTAL)’nde  proje değerlendirme toplantısı düzenledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında meslek liselerinde denizcilik eğitimine yönelik imzalanan işbirliği protokolü kapsamında proje okulu seçilen İskenderun Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde projenin uygulanması ile ilgili olarak yapılacak çalışmaların değerlendirildiği toplantıya Müdür Köseoğlu’nun yanısıra İskenderun Liman Başkanı Hüseyin Demir, Şube Müdürü Mustafa Ocakoğlu ve Sefa Atakaş MTAL Müdürü Fatin Rüştü Uygur da katıldı.

İki bakanlığın iş birliğiyle hayata geçirilecek olan projenin son derece önemli olduğunu ifade eden İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, “Okulda denizcilik alanında verilen eğitimin kalitesini artıracak olan ve ülkemizde denizcilik alanında ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünün karşılanması ve istihdama katkı sağlanması anlamında stratejik öneme sahip olan bu projenin istihdam açısından oldukça yararlı olacağını düşünüyorum. Proje kapsamında ülke genelinde belirlenen 6 adet Mesleki ve Teknik Anadolu proje okulundan biri olarak denizcilik sektörümüzün geleceğine güvenle bakan, mesleki bilgi ile donatılmış, mesleğin gerektirdiği duyarlılığa sahip gemi insanları yetiştireceğiz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"