Hüseyin Yayman’dan çiftçiye tam destek

Yayınlanma Zamanı : 17 Şubat 2021 Saat: 12:26

Hüseyin Yayman’dan çiftçiye tam destek

Her fırsatta üreticilerin yanında olan, sorunları yerinde tespit edip, çözüm bulmak için koşturan Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, çiftçileri ziyaret ederek yaptığı saha araştırmasının sonuçlarını ilçe ziraat odası başkanları ile birlikte Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye aktardı.  

Hatay’ın tarımsal üretim potansiyeli ile Amik Ovası çiftçilerinin problemlerin konuşulduğu ziyarette, Milletvekili Yayman’a Belen Ziraat Odası Başkanı Selahattin Yalman, Kumlu Ziraat Odası Başkanı Bayar Eker, Defne Ziraat Odası Başkanı Sedat Duran, Reyhanlı Ziraat Odası Başkanı Şemsettin Cüneydioğlu, Kırıkhan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çelik ile Antakya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Muzaffer Okay eşlik etti.

Çalışan, üreten ve alınteri döken çiftçilerin her zaman yanında olduklarını ifade eden Milletvekili Yayman, yaklaşık 1 saat süren Bakan Pakdemirli ziyaretinin ardından şu açıklamayı yaptı, “Korona salgınına rağmen Bakanımızın yakın ilgisine ve tüm başkanlarımızı tek tek dinlemesine şükranlarımızı sunarız. Girdi fiyatlarının yüksekliği, gübrede yaşanan fiyat artışı, toplulaştırma çalışmalarını, pamuk desteklemelerinin ödenmesi hususunu, Sulama ve Enerji sorunlarını, çiftçinin ürününün tarladaki fiyatıyla, pazar ve market rafındaki fiyatı arasındaki fark dahil olmak üzere tüm konuları derinlemesine uzun uzun konuştuk.. Bakanımız not aldı. Ayrıca, Sayın Bakanımıza Tahtaköprü, Reyhanlı ve Büyükkaraçay Barajları için teşekkür edip yeni yatırımlar için sözler aldık. Amik Ovası çiftçimizin problemlerini bizzat ilettiğimiz bakanımızı en kısa zamanda Hatay’a davet ettik. Bakanımız Sayın Pakdemirli, Hatay’ı ve künefe yemeyi özlediğini belirtti. Her zaman söylediğimiz gibi çiftçilerimizin yanındayız.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"