Turizm Camiası Hatay için güçlerini birleştirdi

Yayınlanma Zamanı : 14 Şubat 2021 Saat: 22:03

Turizm Camiası Hatay için güçlerini birleştirdi

Gelecek nesillere yeşil bir Hatay bırakmak için Turizm camiası bir araya gelerek Hatay’ın terör saldırısında zarar gören yeşil alanları tekrar yeşillenmek için güçlerini birleştiriyor. Türkiye’nin önde gelen 17 turizm sivil toplum kuruluşu el ele vererek “Hatay Turizm Ormanı” Projesi için Orman Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladı. Hatay’da kül olan ormanları yeniden yeşillendirmek için 2021 yılı hedefi 100 bin ağaçlı turizm ormanı olarak belirlendi.

TÜRSAB, TÜROFED, TÜROB, TTYD, TUREB, TURYİD, SKAL, TUADER, POYD, TÜROYD, THTC, TAŞPAKON, TAFED, TURDER, I-MICE, İstanbul Doğa Sporları Kulübü ve TUYED ortaklığında,  CABGRUP, TOURISM TODAY, tourismfm, THMTURİZMHABER, turizmgazetesi.com, Turizm Aktüel, OGM, OGEM-VAK, METİOD, TTYÖOMD, BTİOYOMD, ATİOYOMED, ERTUMED, ATMED, ÇATİOD, NEVTİM’in desteklediği proje ile ilgili şu açıklama yapıldı: “Şimdi daha yeşil bir Dünya için “Turizm Ormanı” kuruyoruz. Hatay orman yangınlarında iki yıl içinde, toplam 372 hektar alanda ormanlar kül oldu. Milyonlarca ağaç yok oldu, binlerce hayvan yaşamını yitirdi ve dünyanın akciğerlerinden biri daha yandı… Hatay’da yok olan ormanları geri getirmek mümkün olmasa da yeni ormanları kurmak, gelecekte hep birlikte nefes olmak mümkün! Turizm Ormanına siz yada sevdikleriniz adına ağaç fidanı bağışlayabilir, daha yeşil bir Türkiye için destek olabilirsiniz. Birlikte başaramayacağımız hiçbir şey yok! Turizm Ormanı için tüm GSM operatörlerinden kısa mesaj yoluyla TURİZM ORMANI yazıp 2026‘ya bir SMS gönderip 20 TL’ye iki ağaç fidan desteği verebilirsiniz. Fidan Sertifikası almak için kredi kartı ile bağış yapabilirsiniz: turizmormani.tuader.org

Banka havalesi ile bir fidan bedeli 10 TL’dir. Şimdi hayata geçirilen “Turizm Ormanı” projesine destek zamanı! Turizm Ormanı banka hesabına para transferi ile destek vermek için; OGEMVAK Turizm Ormanı Hesabı Ziraat Bankası IBAN: TR 6500 0100 0799 3558 6221 5099 hesaptan ağaç fidanı gönderebilirsiniz. Hatay’a can suyu olmak için siz de Orman Genel Müdürlüğü Vakfı Turizm Ormanı’na bağışlarınızla destek olun.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"