Sağlık çalışanlarına ikinci doz aşılama başladı

Yayınlanma Zamanı : 11 Şubat 2021 Saat: 16:14

Sağlık çalışanlarına ikinci doz aşılama başladı

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, koronavirüsle mücadele sürecindeki aşılama kapsamında, sağlık çalışanları için 2. Doz aşıların bugün itibariyle uygulanmaya başladığını duyurdu. Sağlık Bakanlığı’nın aşılama programı kapsamında 14 Ocak itibariyle ilk dozlarını olan sağlık çalışanları, 28 günün tamamlanması sonrası ülke genelinde olduğu gibi Hatay’da da ikinci doz aşılarını olmaya başladı.

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada,  “İl Sağlık Müdürlüğümüz başta olmak üzere kamu ve özel hastanelerimizde görev yapan kahraman sağlık çalışanlarımızın; ikinci doz aşılamaları sabah saatlerinden itibaren aşı polikliniklerimizde yapılmaya başlanmıştır. Pandemi ile mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarımızın halkımızdan beklentisi “Maske+ Mesafe + Hijyen” kurallarına eksiksiz uyulması, aşı sırası gelen vatandaşlarımızın da “ Aşı hayat kurtarır “ bilinciyle aşılarını olmalarıdır” denildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"